استاندار خوزستان گفت: بسترها و جریان مالی قاچاق در استان شناسایی و در نطفه خفه شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیماش ، علی اکبر حسینی محراب شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: مبارزه با قاچاق یکی از مسائل مهم استان خوزستان است که همه دستگاه‌ها باید به آن توجه کنند.

وی افزود: در قدم اول باید وضعیت موجود قاچاق کالا در استان را بشناسیم، اینکه مدیران بدانند قاچاق کالا در چه بسترهایی انجام می‌شود، بسیار مهم است، مدیران گمرک و دستگاه‌های نظارتی باید تمام تلاش خود را در زمینه جلوگیری از قاچاق به کار ببندند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: واردات و صادرات باید موشکافی و بررسی شوند تا قاچاق کالا به صفر برسد.

حسینی محراب گفت: نخبگان، نمایندگان و خبرگان استان باید آنچه که تسهیل کننده صادرات است را برای درآمدزایی مردم شناسایی کنند.

وی ادامه داد: زمانی که قیمت‌ها در این سوی مرز با آن سوی مرزها برابر باشند، هیچ گونه قاچاقی رخ نمی‌دهد؛ سامانه‌هایی باید وجود داشته باشد که مصرف سوخت کشاورزان، کارخانه‌ها، نیروگاه‌ها و غیره را نشان دهد کند تا نظارت عامه با سامانه‌ها صورت گیرد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: حکم مأموریت‌ها در ایست بازرسی و گلوگاه‌ها با جدیت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که این برگ مأموریت مربوط به آن کالا است.

حسینی محراب گفت: برای مبارزه با قاچاق باید به بسترهای مالی آن نیز توجه کنیم، بنابراین با رصد مالی و تسلط بر سامانه بتوانیم از رد و بدل شدن وجه جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: مسئله قاچاق نیازمند طرح جامع امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است نظام مالی و بانک‌های ما باید وارد این موضوع شوند تا جریان نرم‌افزاری کمک شود.

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد