به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیماش ،دکتر محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: جابجایی مدیرکل امور مالیاتی خوزستان ارتباطی با وعده رئیس جمهور برای جابه جایی ۱۵ مدیران ناکار امد خوزستان ندارد بلکه عملکرد دکتر فرشید علاسوندی مدیرکل سابق امور مالیاتی استان خوزستان رضایت بخش بود.

وی افزود: دکتر فرشید علاسوندی عضو هیات علمی دانشگاه است و همواره رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اقدام جهادی دکتر فرشید علاسوند، مدیرکل سابق امور مالیاتی خوزستان در توزیع عوارض آلایندگی در استان خوزستان تقدیر کرده بود و دلیلی برای برکناری وی وجود نداشت که برخی رسانه ها جابجایی وی را با وعده رئیس جمهور برای جابه جایی مدیران خوزستان نسبت داده بودند.

مالیات به عنوان یکی از اصلی‌ترین پایه‌های درآمدی کشور‌ها و به نوعی منبع بودجه رسمی بسیاری از کشور‌هایی که از نعمت سوخت‌های فسیلی از جمله نفت و گاز محروم هستند به شمار می‌رود. عاملی که با اعمال تحریم‌های ظالمانه به کشورمان این روز‌ها صحبت هر محفل و جمع عمومی و یا تخصصی است، و به همین دلیل گفته می شود دکتر فرشید علاسوندی برای خوزستان برای مدت کوتاهی به عنوان مدیرکل امور مالیاتی خوزستان انتخاب شده بود و آنهم در شرایط سخت استان قبول مسئولیت کرد و کار جهادی کرد. و پس از ساماندهی امور مالیاتی استان با اصرار ایشان خواستار تغییر محل خدمتشان شدند که حقیقتا جای قدردانی دارد، زیرا که برنامه محوری، ارتباط تنگاننگ با فعالان اقتصادی استان، حسن رفتار با مردم، مطالبه مالیات عادلانه، بخشودگی جرائم، رضایتمندی و تولید از اولویت کاری سازمان مالیاتی خوزستان است.

 

همچنین شفاف سازی در ارائه خدمات، حفاظت از صیانت حقوق شهروندی، مسئولیت اجتماعی در خصوص مطالبه و توزیع ارزش افزوده و عوارض آلایندگی، همفکری و روشنگری افکار عمومی مبنی بر نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی از ویژگی های بارز دکتر فرشید علاسوندی است.

 

منبع : قلم ماندگار

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد