با موافقت وزارت کشور روستاهای تراز مرکز بخش حتی شهرستان لالی و رغیوه در هفتکل به شهر تبدیل شدند.

در بخشی از دو نامه وزیر کشور به استاندار خوزستان آمده: در اجرای تبصره ۵ ماده ۱ قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف ضوابط تقسیمات کشوری مورخ سال۸۹ با پیشنهاد تبدیل روستای تراز مرکز بخش حتی شهرستان لالی و روستای رغیوه بخش مرکزی هفتکل به شهر موافقت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیماش ؛ طی روزهای اخیر روابط عمومی دفتر ورناصری نماینده مردم شهرستان، تحقق تبدیل روستاهای حتی و رغیوه به شهر را در پی تلاش و پیگیری های نماینده مردم شهرستان عنوان نموده اند. این در حالی است که در نامه مربوط به روستای رغیوه به نامه شماره ۵۹۸۰۶/ ۳۲۶۶۷ مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ معاونت حقوقی ریاست جمهوری اشاره شده است.

علاوه بر این مستندات موجود نشان می دهد که عسگر ظاهری عبده وند نماینده پیشین مردم شهرستان طی نامه ای به شماره ۹۵۱۸۰۷۹۱ مورخ ۹۵/۱۰/۲۰ تبدیل چهار روستای عنبر، زاووت، رغیوه و حتی به شهر را ارائه نموده بود. دو روستای عنبر و زاووت طی سال های اخیر به شهر تبدیل شده اند. از طرفی طی نامه شماره ۱۴۷۶۱۵ مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها به نماینده پیشین مردم شهرستان اعلام شده بود که موضوع درخواست جهت بررسی و کار کارشناسی به استانداری خوزستان منعکس شده است.

با تمام این تفاسیر آن چه مشخص است فرآیند معرفی دو شهر جدید در حوزه انتخابیه از سال ۹۵ آغاز شده و اکنون نامه رسمی آن ابلاغ شده است. از این رو انتظار می رود تا جهت تنویر افکار عمومی تمامی مکاتبات و پیگیری های مکتوب در این خصوص منتشر شود.

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد