شورای شهر مسجدسلیمان با اکثریت آرا روح ا… جلیلی را بعنوان شهردار انتخاب نمود. موضوعی که پیش از این نیز قابل تصور بود و احتمالا طی روزهای آتی با واکنش های متفاوتی از سوی شهروندان و کنشگران مدنی همراه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیماش ؛ جلیلی که طی دو ماه اخیر بعنوان سرپرست شهرداری مشغول به فعالیت بوده، در شورای شهر دوره پیشین نیز حضور داشت و عملکرد پرانتقاد و غیرشفاف آن شورا در نهایت به عدم تأیید صلاحیت جلیلی و دیگر اعضای وقت شورا در انتخابات انجامید. از طرفی جلیلی طی دو ماه سرپرستی شهرداری در تلاش برای کنار زدن ناکامی در شورای شهر بوده است. علاوه بر این جای سوال دارد جلیلی که خود از پرسنل شهرداری مسجدسلیمان بشمار می رود در مدت چهار سال حضور در شورای شهر چند روز در شهرداری حضور یافته و مشغول به کار بوده است؟

عدم شفافیت مالی و وجود ابهامات فراوان در این خصوص، استخدامی های بی رویه و غیرقانونی در شهرداری، تزلزل در تصمیم گیری و انتخاب سه شهردار و سه سرپرست ، عدم نظارت صحیح بر پروژه های عمرانی از جمله بلوار دوم شهری که ضرر میلیاردی به شهرداری وارد ساخت و بسیاری موارد دیگر موجب شد تا صلاحیت هیچکدام از اعضای شورای شهر دوره قبلی جهت حضور در انتخابات مورد تأیید قرار نگیرد.

با تمام این تفاسیر انتخاب جلیلی بعنوان شهردار مسجدسلیمان و آغاز فرآیند اداری بررسی و صدور حکم وی از طریق استانداری با چالش های زیادی ادامه خواهد یافت. اگر چه صلاحیت سه شهردار منتخب پیشین شورای شهر مورد تأیید قرار نگرفت اما احتمال این که صلاحیت گزینه جدید شورای شهر نیز مورد تأیید قرار نگیرد بسیار بالاست. هر چند گویا شورای شهر دوره ششم نیز ادامه دهنده مسیر شورای شهر قبلی و به مراتب ضعیف تر و سردرگم تر خواهد بود.

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه
  ۱ دیدگاه
  1. صادق

   عجب داستانی شده
   شهری که یه زمانی بالا ترین توسعه را در ایران داشته، الان مردم در احقاق حق شهروندی خودشان هم هیچ حقی ندارند

   شهروندان این شهر چندین سال است که خودشان را به خواب زده اند

   به پا خیز برادر و خواهر مسجدسلیمانی

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد