فرماندار مسجدسلیمان از لغو مراسمات عروسی و عزا در تالارهای مسجدسلیمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سیماش، دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان گفت: در جلسه ای که با حضور اعضائ شورای تامین این شهرستان برگزار شد مصوب شد بنا بر دستورالعمل مرکز بهداشت مسجدسلیمان برگزاری هرگونه مراسم ازدواج و عزاداری در تالارهای پذیرایی سطح شهرستان ممنوع اعلام شود.

فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد: بر اساس این ابلاغ به‌منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، از برگزاری هرگونه مراسم جشن و عزاداری و تجمع افراد در مکان‌های سرپوشیده و روباز جلوگیری ‌شود. وی ادامه داد: این مصوبه امروز شنبه ابلاغ و در تمام تالارهای پذیرایی لازم الاجرا خواهد بود.


پاکدل تصریح کرد: قرارداد تالارهای پذیرایی برای برگزاری مراسم‌های مختلف، مباحث حقوقی دارد که در شرایط عادی بر اساس تعرفه خاص موجود در قرارداد به ازای لغو مراسم‌ نسبت به زمان و شرایط آن، مبلغی از قرارداد کم می‌شود.


وی اضافه کرد: ما از تالارداران درخواست کرده‌ایم تا در شرایط فعلی مبلغی از قرارداد کسر نکنند و با مردم همکاری کنند تا ضرری متوجه شهروندان نشود.

فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد: عروس و دامادهایی که مراسم آن ها در این مدت لغو می‌شود می‌توانند با تالارداران مذاکره و با توافق دوطرفه مراسم خود را معلق نگه‌داشته و در تاریخ دیگر، برگزار و یا به طورکلی آن را لغو کنند.

وی در مورد مراسمات عزا گفت: تمام مراسمات عزاداری در مساجد لغو و شهروندان از تجمعات در این مراسم پرهیز کنند تا به همکاری همه عزیزان از این بحران هم به خوبی عبور کنیم.


وی ادامه داد: تمام قهوه خانه های سنتی و همچنین اماکن مصرف قلیان در شهرستان نیز با دستور شورای تامین تعطیل و در صورت مشاهده با آن ها به شدت برخورد خواهد شد.

پاکدل درباره ضدعفونی اماکن و خیابان های این شهرستان افزود: شهرداری با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از شب گذشته مراحل محلول پاشی و آهک پاشی معابر، خیابان ها و اماکن عمومی را آغاز نمود.

وی در ارتباط با موارد بهداشتی ابلاغ شده به رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها نیز اظهار داشت: مرکز بهداشت شهرستان موارد یازده‌گانه بهداشتی را به اتحادیه ابلاغ کرده که تمام مجموعه‌های زیرپوشش به رعایت آن ملزم شده‌اند.


رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مستمر و کامل دست‌ها با آب و صابون برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های تنفسی در مکان‌های مناسب و نصب در دید عموم، استفاده از هواکش و سیستم تهویه مناسب در محل‌های سرپوشیده و سرویس‌های بهداشتی و شست و شوی سرویس‌های بهداشتی رستوران‌ها با مواد شوینده و ضدعفونی را از جمله موارد ابلاغی اعلام کرد.


لازم به ذکر است: شیوع ویروس کرونا،از  اواخر آذر از چین آغاز شد. بر اساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، تاکنون بیش از ۷۸ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌ و ۲ هزار و ۵۹۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند. از مجموع مبتلایان به این ویروس تاکنون ۲۵ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند. این بیماری، قابل پیشگیری است و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد. مردم باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان ازدحام جمعیت پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد(یک متر) رعایت کرده و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری را کنار بگذارند.


همچنین افرادی که علائم بیماری سرماخوردگی دارند، در منزل بمانند و بسرعت مراقبت‌های درمانی را از طریق پزشکان در پیش بگیرند و با سایر افراد تماس نداشته باشند. شُستن مُداوم دست‌ها با آب و صابون، یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد