دبیر ستاد انتخابات خوزستان از آغاز مانور انتخابات الکترونیک در چهار شهر استان تا پیش از زمان برگزاری انتخابات خبر داد و گفت: در شهرهای پایلوت ۲۴۸ شعبه اخذ رای الکترونیک مستقر می‌شود.

حبیب‌الله فضل‌الله‌پور در خصوص آغاز مانور انتخابات الکترونیک در استان، اظهارکرد: بر اساس دستورالعملی که از وزارت کشور دریافت کردیم، مقرر شد در چهار شهرستان پایلوت خرمشهر، ماهشهر، امیدیه و بهبهان به‌منظور ارتقاء سطح معارف عمومی نسبت به برگزاری انتخابات الکترونیک، در مناطق پرتردد و پر تراکم شهری و به تبع آن در مناطقی که صندوق‌های سیار مدنظر است، صندوق‌هایی را تعبیه و انتخابات الکترونیک را به ‌ صورت نمادین برگزار کنیم تا مردم با شیوه‌های رای‌گیری و چگونگی ریختن آرا به صندوق آشنایی لازم را پیدا کنند.

وی افزود: این نوع آموزش از روز شنبه در شهرهای مدنظر آغاز شده است و تا قبل از انتخابات نیز ادامه خواهد داشت؛ به گونه‌ای که اغلب مردم با این فرآیند، آموزش‌های لازم را فرابگیرند. انتخابات الکترونیک برای نخستین بار است که در کل تاریخ انتخابات کشور برگزار می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات خوزستان با بیان این‌که سه هزار و ۷۵۷ شعبه اخذ رای در استان برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است، گفت: از این تعداد، یک‌هزار و ۸۹۲ حوزه شهری و یک‌هزار و ۸۶۵ حوزه روستایی هستند.

وی بیان کرد: جهت برگزاری انتخابات الکترونیک در شهرهای بهبهان، امیدیه، ماهشهر و خرمشهر، صندوق‌های اخذ رای انتخابات شوراها از انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است؛ در این چهار شهر ۲۴۸ شعبه اخذ رای الکترونیک مستقر می‌شود.

ایسنا

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد